Son şıkkı işaretlediysen sınav(Üniversite) Bitti…

Gönderi Zamanı: 19 Haziran 2012 19:31 Okunma Sayısı:771 Kategori: A.K.Ü Benden

Bana yazacak bir yazı daha çıktı…

Ama bu sevinç içersin de hüzün…

Az önce sayfamda yazdığım yazılara göz atarken “Ne Çabuk da Bitti” adlı yazımı tekrar okudum.

Evet o yazımın devamı diyelim bu satırlara.

Orada söz ettiğim hayat başladı işte.

Üniversite bitti. Eğitim son sürat devam ediyor. Onu ayırıyorum bir kenara.

Ancak eğitimin bir parçası, bazı ilklerin başlangıcı olan üniversite, son finalde işaretlediğim son şıkla son buldu.

İşaretlediğim son şıkkı işaretlerken -kaç kişinin akılına geldi bilmiyorum- ama o son şık gerçekten çok şeyi canlandırdı benim gözümde.

Son şık neydi ?

İlk şıkla arada geçen zamandı…

Ama bu kadar bir satırla tarif edilecek kadar kısa olmayan bir zamandı. Evet 2 yıldı.

Ama faydalı geçen bir dönemdi.

Aslına bakarsanız hayatım da yaptığım en büyük şeyler bu dönemde başımdan geçti. Sanırım bundan yıllar sonra hafızamdan silinmeyecek kareler bu karelerdir. Bu satırlardır. Hiç mi hata yapmadım…

Hayır aksine hayatımda yaptığım en büyük hataları belki de bu dönemde yaptım. Çok hatam oldu. Ama “hatadan fayda çıkarmak gerekir” sözünden yola çıkarak hatanın faydasını anladım. Aslında en zor ve de en maliyetli yolu seçmişim. “Tecrübe ederek öğrenmek en pahalı öğrenme şeklidir “ der üstadın bir tanesi. Evet nokta atışı derler ya aynen öyle bir söz. Ama o anlık pişmanlıklarla kaldılar.

En çok sevmeyi, sevilmeyi, paylaşmayı, muhabbeti, ilgiyi, alakayı da bu dönemde anladım demek çok doğru bir tespit olacaktır. Hayatıma girenler, iyi kötü kendilerinde bir şeyler kattılar. Güzel arkadaşlarım oldu. Bir elinin parmağını geçmeyecek kadar azlar ama dedim ya güzeller.

Güzeldi.. Azdı ama güzeldi.

İyi kötü günlerimiz geçen, aynı sıraları paylaştığımız tüm arkadaşlarıma bundan sonraki yaşamlarına sevgi, sağlık ve de mutluluk dilerim. Kalbini kırdığım olduysa affetsin.

Ama buradan birkaç arkadaşıma özel de olsun birkaç satır bir şeyler yazmak istiyorum.

Hakan; Her ne kadar okulun da bitmese, bunun yanında Afyonda olmana rağmen sende bu satırlardasın. İyi kötü beraber yedik, içtik. Bazı deliliklerimiz oldu. Küstük. Barıştık. Ama sonra gene görüştük. Senle de çok şey yaşadık. Hala buradasın görüşmeye devam ederiz nasip oldukça. Tanışmamızda vesile olan kişi pek hayırlı olmasa da ikimize 🙂 gene de birbirimizi tanımamız açısından fayda sağladığı için bir teşekkür etmek gerekir. Ama baştan söyleyip ben o dediğim şeyi yapmam sen yap 🙂 Sana da şimdiden hayırlı mezuniyetler diliyorum.

Ezgi; İki yıldır birçok grup çalışmasında birlikte çalışıyoruz. Çok güzel çalışmaları hep beraber yaptık. Ortaya çok güzel paylaşımlar çıkardık. Her defasında sana “Grubun Çiçeği” demiştim. Belki o kadar dikkat etmedin. Ama bizim grubun çiçeği oldun. Bundan sonraki aile hayatın olsun, iş hayatında olsun bu çiçekliğin devam etsin. Gönlünden sevgi ve muhabbet eksik olmasın. İyi bak kendine. Ara mutlaka..

Nurcan; biliyorum Afyon’dasın sen. Eskisi kadar olamasa da yine görüşürüz. Sende gördüğüm en farklı şey gülmendi. Yapmacık olmayan ama bir o kadar da kahkahalı gülüşün yüzünden eksik olmasın. Sevgin, muhabbetin daim olsun.  Güzel bak kendine.

Esra; Sende Afyon’dasın. Sürekli atışsak da bence arkadaşlığımızın en güzel yanları bu noktalardı.  Bir dönem içindeki sıkıntıları güvenip bana açtın. Teşekkür ederim samimiyetin ve güvenin için. Hayatın güzellikler ve sevgi dolu geçsin.

Atiye; Kusura bakma bu dönem sana biraz fazla oldum gibi. Sürekli not istediğimde senin numaranı çevirdim. Atiye, senle de güzel grup çalışmalarımız oldu. Ama benim bildiğim Atiye’nin görmediğim yanları da varmış. Sessiz sakin görünen sen bir anda kulaklığı takıp sıraların üzerinde dans edebiliyormuş 🙂 Yüzünde gülümseme eksik olmasın Atiye.

Muhsine; Samimi Merhaban çok güzel. Güler yüzünle verdiğin sıcak bir merhabayı hayatından eksik etme. Arada kahkahan olsa da 🙂 Çok güzel. Hayatın mutlu ve sağlıklı geçsin.

Nilay; Sen yakınsın aslında. Eskişehir çok fazla uzak değil. Bir gün gelirsem arayacağım seni. Sevecenliğin harika. Samimiyetin de çok etkileyici. Hayatın güzelliklerle dolu geçsin. Yıl sonu gecesindeki gibi hayatın her daim eğlenceli geçsin.

İsmini buraya yazamadığım çok arkadaşım var. 60 kişiyi buraya yazarsam sanırım bir kitap olmasa da bir dergi olur.

Tüm dostlara tüm arkadaşlara sevgi, sağlık ve de mutlu bir hayat diliyorum.

Dilerim ilerde tüm arkadaşlarımı hayallerini gerçekleştirmiş olarak görürüm.

Hayalleriniz geniş ufuklar olsun. Onları başaranda sizler olun.

Şafaklarınız hep umutlu, mutlu olsun.

Satırlarımı son verirken sizlere diyeceğim son şey;

“Çocukluğunuzda akşam olup gökyüzüne başınızı çevirdiğinizde yıldızlara nasıl merakla bakıyorsanız hayata hep öyle meraklı bakın.”

Diyeceğim bunlar arkadaşlar. Kendinize çok iyi bakın.

Görüşmek umuduyla…

101213046-NaiL

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • mehmet
    20 Haziran 2012 07:15

    Ah nailim ah daha hayat yeni başlıyor.Üniversite hocaları genelde piyasadan habersiz pembe bulutların üzerinde uçan insanlardır ve yüksekokulda bol bol öğrenciyi gaza getirirler.öğrencide kendini bişey oldum zanneder.Ama okul bittiğinde bi hiç olduğunu anlar.ben kendimden örnek vereyim şuan 60 kişilik yüksekokul sınıfımda inşaat işiyle uğraşan yani mesleğini yapan sayısı 2en fazla 3 dür.buda şu anlama geliyo yüksekokul mezun olunca eğitim bitmeyecek kendini müthiş geliştirmen gerekecek. her konuda gece gündüz çalışman okuman gerekiyor.yoksa 2 yıl güzel anıları olan bi okul olarak kalacaktır.açıköğretimden devam etme şansın var.hiç fire vermeden devam et bu arada bi yabancı dil kursuna takıl ingilizceni ilerlet.Zaten bilgisayarında var kendine ait bi proje belirle.Gazeteciliğe merak sarmışsın orda çalışırkende işletme iktisat vb bölümlerin mezunlarının girebileceği işlere uygun olarak kendini geliştir. Bi abin olarak naçizane görüşlerim

  • muhsine
    24 Haziran 2012 16:03

    sevgili arkadaşım nail gerçektten seni tanımak güzeldi …hayatta başarılar …bana da bu sayfada yer verdiğin için ne kadar mutlu ettin anlatamam ..:):)

Bir Yorum Yazın