Şehitlerimiz sayesinde rahatça nefes alabiliyoruz

Gönderi Zamanı: 5 Aralık 2016 10:50 Okunma Sayısı:988 Kategori: Söyleyişilerim

 

STAR TV ANA HABER SUNUCUSU NAZLI ÇELİK, NAİL AZBAY’IN SORULARINI YANITLADI.

 

NAZLI Çelik…

Star TV Ana Haber Sunucusu…

Altın Kelebek ödüllerinde yılın en iyi haber sunucusu seçildiği gece yaptığı konuşmayla tüm Türkiye’nin kalbinde bir kez daha taht kurmuştu.

Yeri gelmişken, o konuşmanın bir bölümünü hatırlayalım: “Fazla söze gerek yok, o Mehmetlerin hakkını ödemeye imkan yok. Bu anlayışla bu ülkenin her bir polisine askerine buradan selam yolluyorum, onları Allah’a emanet ediyorum, şehitlerimize rahmet diliyorum.”

Nazlı Çelik, cumartesi günü şehit ve gazi aileleriyle buluşmak için Afyon Kocatepe Üniversitesi Toplumsal Hizmet Kulübü’nün daveti üzerine Afyonkarahisar’a geldi.

Aslında onun geleceği haberini alır almaz sosyal medya üzerinden Nazlı Hanıma ulaşma telaşına düştüğümü ifade etmeliyim.

Türk halkının ona duyduğu sıcaklığın bendede yüksek derecede var oluşundan mıdır, yoksa aynı meslek camiasının bir ucundan tutunan bireyler oluşumuzdan mıdır nedir, onunla bir araya gelip bir muhabbetin ucundan yapışmayı ilk dakikadan itibaren gönülden istedim. Bunun için; İnstagram, Twitter gibi platformlarından ulaşmayı denesem de bunda başarılı olamadım.

Tam bu esnada umutsuzluğa düştüğüm vakitte yardımıma Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı koştu. Karanlığa gömülen umudumun üzerine bir anda güneş doğuverdi.

İsmail Ağabeyim, “Nazlı Hanımı hava alanından ben alacağım,” demesiyle birlikte işler bir anda değişiverdi.

Ve gönülden istediğim şey bir anda gerçeğe bürünmeye başladı. Nazlı Çelik, röportaj kılıklı muhabbet teklifimi kabul etmişti.

Bu kapsamda yeri gelmişken, Toplumsal Hizmet Kulübü’ne ve İbrahim Yıldız’a böyle anlamlı bir etkinliğe imza atmalarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

Nazlı Çelik, şehit aileleri derneğine gelir gelmez onu kapıda Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın yanı sıra, şehit anne ve babaları ile gaziler karşıladı. Onların tek tek ellerini öptü. Onlarla muhabbet etti. Zaman zaman dinledikleri karşısında gözleri doldu.

Şehit anne ve babaları onu adeta bir evlat gibi bağrına bastı. Sanırım toplumun sesi olabilmek böyle bir şey olsa gerek.

Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç’ta söyledikleriyle herkesi duygulandırdı. Tahsin Amca:  “Burası bizim derneğimiz değil, burası bizim cennet köşkümüz,” diyerek herkesi önce hüzünlendirdi sonra düşündürdü.

Nazlı Hanım gibi işinde ehil olan bir kişinin yanı başında açıkçası hangi cümleyi hangi kelimeyle kuracağımı kestiremediğimi bu satırlarda ifade etmek isterim. Onunla bir muhabbetin ucundan tutunmak sanırım bu meslek yaşantımın en heyecanlı ve en tutkulu dakikalarıydı dersem yanılmış sayılmam. Şimdi sözü çok fazla uzatmadan sizi bu muhabbete davet edeyim. Nazlı Çelik’e bir “merhaba” deyip bu enfes muhabbete hep birlikte konuk olalım. Buyurun;

-Afyonkarahisar’a hoş geldiniz Nazlı Hanım. Şehit ve gazi aileleri derneğindeyiz. Burada aziz şehitlerimizin fotoğrafları önünde konuşuyoruz. Neler hissediyorsunuz?

ONLAR SAYESİNDE RAHAT NEFES ALIYORUZ

Tabi bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bu ülkenin her bir şehidine Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar sayesinde bizler bugün buradayız. Onlar sayesinde yataklarımızda rahat nefes alıp uyuyabiliyoruz. Onlara çok şey borçluyuz. Onların hakları ödenmez.

ANADOLU’YU GEZMEYE ÇALIŞIYORUM

Ben elimden geldiğince Anadolu’ya gitmeye çalışıyorum. Elbette vakit çok kısıtlı olduğu için çok sayıda üniversiteyi gezemiyorum. Ancak hafta sonları gelebiliyorum. Şehit yakınlarıyla birlikte olacağımı duyduğum da gazilerle birlikte olacağımı öğrendiğimde, onların acılarını paylaşmak adına, onlarla birlikte olmak adına, Afyonkarahisar’a geldim. Bundan yana guruluyum.

BU BORCU HİÇ BİR ZAMAN ÖDEYEMEYİZ

-Altın Kelebek Ödülleri’nde yılın en iyi haber sunucusu seçildiniz. Ödülü almak için kürsüye geldiğinizde “Ben Aşkımda da işimde de her zaman yüreğimin sesini dinledim,” dediniz. Yüreğinizin sesi her sabah Nazlı Çelik’e neler söylüyor?

Her zaman söylüyorum. Yaptığımız iş, bir aşk işi. Kalpler hissetmeden, yüreğinizden hissetmeden bunları dile getiremiyor. Yeteri kadar seyirciye aktaramıyor. Dolayısıyla şehitlerimizi unutmamak gerekiyor. Onlara her fırsatta her platformda sesim yettiğince teşekkür etmeye çalışıyorum. Bu ülkenin ne güçlüklerle ne zorluklarla kazanıldığını hatırlatmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlara çok büyük bir borcumuz var. Bu borcu belki hiçbir zaman ödeyemeyeceğiz belki, elden geldiğince bu duyguyu bizden sonraki nesillere de aşılamamız gerekiyor.

GÖNÜLDEN İSTEYİNCE BAŞARI GELİYOR

-Peki iyi bir muhabir olmak isteyenler, iyi bir sunucu olmak isteyenler neler yapmalı… Bunu herkesten önce ben merak ediyorum.  Nazlı Çelik’i iyi yapan özellikler nelerdir?

Kalpten, gönülden bu işi yapıyor olması… Çok severek yapıyor olması… Sevilmeden yapılan hiçbir iş amacına ulaşmıyor. Ben böyle düşünüyorum. Ben kalpten yapıyorum bu işi. İsteyerek yapıyorum. Zevkle yapıyorum. Şevkle yapıyorum. Ancak bunların yanında elbette çok çalışmak ve disiplinli olmak gerekiyor. Sanırım bunların hepsi başarıyı yada bir şeyleri getiriyor. Kalpten hissedince karşı tarafta  onu o şeffaflıkta algılıyor.

-Çok teşekkür ediyorum Nazlı Hanım.

Ben teşekkür ederim.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • baki
    5 Aralık 2016 11:43

    Nail bey keşke röportajınızda yaka mikrafonu taksaydınız daha iyi olurdu… Saygılarımla….

Bir Yorum Yazın