Kargın, kırdı geçirdi

Gönderi Zamanı: 22 Nisan 2015 06:43 Okunma Sayısı:987 Kategori: Özgür Haber
Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın (1)

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın 

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın damga vurdu. Başkan Kargın toplantıya katılmayan Vali Hakan Yusuf Güner’e sitem ederek: “Biz derdimizi anlatmaya buraya geliyoruz. Sayın valim kasap, lokanta, bakkal açılışına katılıyor, ancak çok önemli olan şu toplantıya katılmıyor.” diyerek fitili ateşledi. 

2015 yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın ikincisi gergin geçti. Toplantı, bir önceki toplantıda alınan taleplerin son durumları hakkında bilgi verilmesiyle başladı. Bu bilgilendirme biter bitmez Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın söz alarak, kelimenin tam anlamıyla herkesi topa tuttu. Kargın, bilgilendirmenin Emirdağ ile ilgili olan kısmının tamamen yanlış olduğunu iddia ederek şunları söyledi: “Toplantıda alınan kararların Emirdağ Belediyesi ile ilgili olan kısmı tamamen yanlış bilgilendirmeden ibarettir. Yeterli hizmet alamadığımız ortadayken birde böyle kamuoyunu yanlış bilgilendirmek daha acınacak bir durum. Toplum olarak zaten gerginiz. İlçe olarak zaten mağduruz. Sizden ricam lütfen gerçekleri paylaşın.” dedi.

VALİ BEYİ BURADA GÖRMEK İSTERDİK

Kargın, daha sonra toplantıya katılmayan Vali Hakan Yusuf Güner’i de eleştirdi. Kargın: “Bir önceki başkanımız sayın vali beydi. Onu burada görmek isterdik. Kasap açılışlarında gördüğümüz vali beyi en önemli toplantıda görmemek bizleri üzmektedir. Ben Milliyetçi Hareket Partisinden seçilmiş ve ihraç edilmiş bir belediye başkanıyım. Doğrudan Allah’a bağlı bir belediye başkanıyım. Parti referansı ile hareket etmem mümkün değildir. İktidar partisinin referansıyla da hareket etmem mümkün değildir. Sizden istirham ediyorum. Lütfen bu tür programları biraz ciddiye alın. Ben imza attırmak üzere bile makamında bulamazken, sayın valim kasap açılışında, lokanta açılışında, bakkal açılışında bulunuyor.”

EMİRDAĞLILAR ÇÖPLÜĞE ATILACAK İNSAN DEĞİL

Orman arazisi üzerinde mezarlık yapmak için bir talepte bulunduklarını, bu talebe karşılık kendilerine çöplük arazisinin gösterildiğini savunan Başkan Kargın, verdi veriştirdi. Kargın:  “Bir çöplüğe mezarlık yapılır mı? El insaf. Bizim çöplüğe mezarlık talebimiz olmamıştır. O yazı bize bunu reva görenlerin ayıbıdır. Utanç verecek bir durumdur. Bir önceki toplantıda dile getirilen bir konuyu burada çözülmüş gibi dile getirilmesi başka bir ayıptır. Biz orman arazisi üzerinde bir talepte bulunduk. Siz bize çöplüğü reva gördünüz. Bizim çöplükte defnedilecek cenazemiz yok. Emirdağlılar çöplüğe atılacak insan değil. Siz kendi cenazenizi çöp toplama merkezine atabilirsiniz. Ama bizlere bunu reva görmeyin bu çok büyük ayıp. Bunu Emirdağ halkına yapılmış bir hakaret olarak kabul ediyorum.”

Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış

Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış

“TERBİYESİZLİK SİZE YAKIŞIYOR OLABİLİR…”

Kargın’ın sözlerine Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış “terbiyesizlik yapmayın” diyerek cevap verince Kargın’da “ben terbiyesiz değilim. Sistem terbiyesiz” dedi. Kargın: “Sizin burada almış olduğunuz kararlar bizleri törpülemek üzere, muhalefet belediyelerinin üzerinde baskı oluşturmak üzere ve iktidar partisine hizmet etmek üzere alınan kararlardır. Böyle siyaset olmaz. Böyle devlet memurluğu olmaz. Sizden istirhamımız şudur. Bizlerin sizler üzerinde hakkı var. Sizler maaş karşılığında bizlere hizmet etmek üzere varsınız. Amirimiz, komutanımız değilsiniz. Siz devletin memurusunuz.”  Bu ifadeden sonra toplantıyı yöneten Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, “terbiyesizlik yapmayın” dedi. Kargın ise; “Ben terbiyesizlik yapmıyorum. Bu sistem terbiyesiz. Üslubunuza dikkat edin. Terbiyesizlik size yakışıyor olabilir ama bana yakışmaz” diyerek cevap verdi.

BENİM VERDİĞİM VERGİDEN MAAŞ ALIYORSUNUZ

Kargın Vali yardımcısı Ahmet Ali Barış’a yüklenmeye devam etti. Kargın: “Vali Bey iktidara hizmet için mi varsınız? Biz bu ülkenin vatandaşı değimliyiz?” dedi. Bu sözler üzerine Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış yeniden araya girdi, “Siyaset yapmayınız” diyerek Kargın’ı uyardı. Kargın ise şöyle cevap verdi: “Ben bağımsızım, siyaset yapmıyorum. Benim verdiğim vergiden maaş alıyorsunuz şu anda. Ben derdimi anlatmaya geldim buraya. Siz ise terbiyesiz diyorsunuz bana. Sorunumu dinleyin. Ben kime küfrettim? Kime hakaret ettim.  Siz vali yardımcısı sıfatını bırakıp bana dışarıda bu hakareti yapabilir misiniz? Cesaretiniz buna yeter mi?”

HAKKIMIZ HARAM OLSUN

Başkan Kargın konuştukça gerilim daha da yükseldi. Kargın: “Buradan size alet olan kaymakamından, valisinden odacısına, daire amirine kadar kimde hakkımız varsa haram olsun.” demesi ortalığı karıştırdı. Bu sözler üzerine Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış yeniden araya girerek “Siz konuştuğunuzu duyuyor musunuz? ” dedi.  Kargın: “duyuyorum” diyerek cevap verdi ve devam etti: “Az önce bana terbiyesiz dediniz. Terbiye dersini sizden mi alacağım ben. Esas terbiyesiz, vatandaşın dertlerine kulak tıkayıp, tek yönlü iktidar partisine hizmet etmektir. Yaptığınız tamamen vicdanlara aykırıdır. Buradan size alet olan kaymakamından, valisinden odacısına, daire amirine kadar kimde hakkımız varsa haram olsun. ” diye konuştu.

ŞİRİNLİK OYNAMAYA DEVAM EDİN

Bundan sonraki toplantılara katılmayacağını söyleyen Kargın, “Bundan sonraki toplantılarınızda şirinlik oynamaya devam edin. Mutluluk oyununa devam edin.  Benim ilçemdeki durum budur. Bir kurum amiri beni ziyarete dahi gelemiyor. Siz neyin mutluluğunu oynuyorsunuz. İnsanlar gergin. İnsanlar kızgın.” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Akgün

Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Akgün

KARGIN’DAN AKGÜN’E: KURŞUN ASKERLİK YAPMA

Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Akgün’de bu sözler üzerine sinirlendi.  Akgün: “Bizim vaktimizi almak zorunda değilsin. Senin hakaretlerini dinlemek durumunda değiliz.” diyerek bağırdı. Başkan Kargın ise: “Sen kim olarak söylüyorsun bunu bana. İktidarın güçlü adamısın herhalde. Kurşun askerlik yapma.” Akgün burada yeniden araya girdi: “Bunları söyleme cesaretiniz varsa özgürlüğünüz var demektir” dedi. Kargın sözlerine devam etti: “Kurşun askerlik yapma. Sen iktidarın atadığı, özgürlüğü sınırlı, terfisi makamı sınırlı olan, tayinle sürgünle her an yerinden olacak adamsın. Sen hür değilsin.” Akgün, yeniden araya girerek: “Sen hürsün” dedi. Kargın ise: “Evet ben hürüm” diye cevap verdi ve devam etti: “Hürüm ve konuşuyorum. ”

TOPLANTIYA 5 DK ARA VERİLDİ

Tartışmalar devam edince toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, toplantıya 5 dakika ara verdi. Başkan Kargın’ı sakinleştirmek ise İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk’a düştü. Aradan sonra Başkan Kargın ve bazı MHP’li belediye başkanları toplantıya katılmadı.

Toplantıya 5 dk ara verilmesinin ardından Kargın, toplantı salonunu terk etti.

Toplantıya 5 dk ara verilmesinin ardından Kargın, toplantı salonunu terk etti.

5 dakikalık aranın arkasından toplantı kaldığı yerden devam etti. Ancak Başkan Kargın ve bazı MHP'li belediye başkanları bundan sonraki süreçe katılmadı. Koltuklar boş kaldı.

5 dakikalık aranın arkasından toplantı kaldığı yerden devam etti. Ancak Başkan Kargın ve bazı MHP’li belediye başkanları bundan sonraki süreçe katılmadı. Koltuklar boş kaldı.

 

Bir Yorum Yazın