Kadın başkan başka Başkan

Gönderi Zamanı: 23 Aralık 2012 09:02 Okunma Sayısı:717 Kategori: Afyonkarahisar

Kimden bahsediyorsunuz diyeceksiniz.

Nazmiye Kılçık’dan bahsettiğimi birçok kişi anlayacaktır.

Gene de bilmeyenler olur diye anlatmaya başlayayım ben.

Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar’ın en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Bolvadin ilçesine gitme fırsatı yakalmıştım. Bolvadin belediye başkanı Mehmet Koçum’un geçtiğimiz yıllarda vefat ettiğini yerine ise Nazmiye Kılçık’ın geçtiğini geçtiğimiz yıllarda duymuştum. Ancak Nazmiye hanıma daha önce bir merhaba deme fırsatı bulamamıştım. Geçtiğimiz gün ki toplantıda Nazmiye hanımla tanışma fırsatını yakaladım.

İyi ki yakalamışım.

Çünkü alışılmış siyaset algısını yıkan bir başkanla, bir hanımla karşılaştım.

Nazmiye Hanım kadınların siyasete girmesi gerektiğinin en güzel örneği. Çünkü elinizi sıkarken gözünüzün içene bakıyor ve ‘Merhaba hoş geldiniz’ diyor. Şimdi diyeceksiniz ki erkek siyasetçiler demiyor mu? Evet diyor ancak yüzde sekseni elinizi sıkarken bırakın gözünüze bakmayı yüzünüze bile bakmıyor.

Diğer bir özelliği dinleyiciliği. Siz anlatırken sizi gerçek manada dinleyen bir hanım bir başkanla karşılaşıyorsunuz. Gelip hemen yan koltuğa oturup sizinle sohbet edip, sizin ağzınızdan çıkan her kelimeyi kulak kesilircesine dinliyor. Dinlemek… Bu günlerde en çok aranan durum değil mi? İşte bu kadın onu yapıyor. Sizi dinliyor.

Gözleri gülüyor. Siyasetçilere baktığımızda birçoğunun sıkılmış olduğunu hayattan bezmiş olduğunu hissedebiliriz. Ancak Nazmiye Hanım umut vaat ediyor. Gözleri samimice gülüyor. Karşısındakine huzur veriyor. Samimi bir şekilde gülümsüyor. Sanırım bu günlerde aranan diğer bir diğer durum ise samimi bir gülümseme. İşte bu kadın onu da yapıyor. Gülümsüyor.

Erdemlide. Nasıl mı? Kendisinin Milliyetçi Hareket Partili bir Belediye Başkanı olduğunu söyleyeyim ilk önce. Birçok muhalefet partili belediye başkanının yapmadığı işi Nazmiye başkan yapıyor. İlçeye gelen Ak Partili bakanı gidip karşılıyor. İlçeye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını ilk karşılayan yine Nazmiye Başkan. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ilk tebrik edenlerden birisi yine kendisi.  Olması gereken budur. Erdemlik de bugünlerde aranan en büyük özellik değil mi?

Uzun sözün kısası diyerek son noktayı koyalım.

Gülen yüzünüz her daim gülsün.

Sevinç dolu gözleriniz her daim çevrenize umut ve mutluluk versin.

Samimiyetiniz halkınızı mutlu etsin.

Kalbininiz ve de gönlünüz her daim huzur ve mutluluk dolsun.

Kısacası, yolunuz açık olsun Sayın Başkanım.

Anahaber Gazetesi – 22-12-2012 Tarihli gazete

Bir Yorum Yazın