Düşün ve Başar

Gönderi Zamanı: 29 Nisan 2011 22:29 Okunma Sayısı:685 Kategori: Benden

“Düşün ve Başar”

Merhaba arkadaşlar.. Son birkaç gündür yazamıyorum. Bu yazımda yazamadığım günlerde neler yaptığımı da ele alacağım..

Galiba kitap okumaya iyiden iyiye alıştım. Çalışmakta olduğumum İnşaat Bürosundaki boş vaktimi (%90 ı boş) kitap okumaya adadım adeta. Son okuduğum kitap bir kişisel gelişim kitabı. Muhammed Bozdağ´ın “Düşün ve Başar”ın dan bahsediyorum. Bilmiyorum içinizde okuyanınız var mı ? Ama eğer okumadıysanız bir an önce gidin ve bu eseri temin edin. Okuduğum ilk Kişisel Gelişim eseri olması mıdır beni etkileyen yoksa Bozdağ´ın müthiş derecede bu eseri kaleme alması mıdır bilemiyorum ama tek kelimeyle hayata yön veren, insanın kendini keşfetmesini sağlayan bir eser. Adeta bedenimi, aklımı yeniden keşfediyorum diyebilirim.

Muhammed Bozdağ beni o kadar etkiledi ki hemen internete girip kendisinin kişisel web sitesine girdim ve kendisi hakkında biraz bilgi sahibi oldum. Bozdağ´ın “Düşün ve Başar” adlı eserini okuyan kişilerin yorumları benim yorumum dan farksız.. Bozdağ´ın kaleme aldığı diğer eserler dikkatimi çekti. Bozdağ´ın ilk eseri “Düşün ve Başar”mış. Ondan sonra yaklaşık 4 eser daha yazmış Muhammed Bozdağ. Diğer eserlerini merak ettim hemen bulunduğum işhanının en alt katındaki kitapçıya gittim. “Muhammed Bozdağ varmı? ” dedim görevliye. “Var” cevabını aldığımda hemen görevlinin bana gösterdiği bölüme yöneldim. Heyecanlı bir şekilde Bozdağın eserini aramaya başladım. Eserleri hepside yan yana.. Hepsini almayı düşündüm ama başka okuyucuların temin etmek isteyeceklerini düşündüğümden vazgeçtim bu isteğimden. Bozdağ´ın ikinci eseri olan “Ruhsal Zeka” yı alıp ödeme yapmak için kasaya yanaştım. Ödeme yaparken orda asılı olan bir afiş dikkatimi çekti. Afişte “Dilediğiniz kitabı sadece 2 TL ye okuyorsunuz” şeklinde bir yazı vardı. Görevliye bunun nasıl olduğunu sorduğumda “üyelerimize özel” yanıtını aldım.

 

Düşündüm .. 2 TL yi biz çok basit harcayabiliyoruz. Örneğin bir dolmuşa biniyoruz  gidiş geliş bir liradan iki liraya tekabül ediyor.

2 TL ye bilgiyi alıyoruz aslında çok komik.. Bilginin bedava olduğu bir ülkede biz bilgiyi ret ediyoruz… Dedim görevliye beni de “Üye yap”. Bir form verdi. Formu doldurup kayıt ücretini verdikten sonra oradan ayrıldım. Yani artık bende bir kitapçının üyesiyim..

Aldığım kitabı 21 günde teslim etmem lazım yoksa her on günde fazladan bir lira ödemem gerekli uyarsını aldıktan sonra oradan ayrıldım. Belki beni istikrarlı bir şekilde kitap okumaya teşfik eder bu üyelik. Bende bunu istiyorum. Aslında çok güzel bir alışkanlık kitap okumak. Hele bitirince şöyle bir bakıyosun… Kos koca kitap bitmiş.  Bitirmenin mutluluğu ise bam başka bir duygu zaten.

Umarım benim açımdan hayırlı olur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere… Hoşçakalın..

Bir Yorum Yazın