Çırağın Kalemi ilk imza etkinliği

Gönderi Zamanı: 27 Mart 2015 11:48 Okunma Sayısı:1396 Kategori: Benden Fotoğraflar İmza Günleri Videolar

Gazete 3 muhabiri ve köşe yazarı Nail Azbay, “Çırağın Kalemi” isimli ilk kitabını, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Sosyal Tesisleri’nde tanıttı. Kitabı, annesi Seviye Azbay’a ithaf eden Nail Azbay, kitap çalışması çerçevesinde Anıtkaya’daki kütüphanenin güçlendirilmesini hedefliyor.

Gazete 3 muhabiri ve köşe yazarı Nail Azbay’ın AKSAM Yayınları’ndan çıkan ilk kitabı “Çırağı Kalemi”, basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları, duayen gazeteci Galip Leblebicioğlu ile basın mensupları katıldı.

KİTABI ANNESİNE İTHAF ETTİ

Basın toplantısında konuşan Nail Azbay, “En büyük hayallerimden bir tanesi, düşüncelerimin bir kitabın sayfasında yer almasıydı. Çok şükür ki bugün bu hayalim gerçekleşti. Bu hayalime ulaştığım için çok mutluyum. Bu kitabı muhterem annem Seviye Azbay’a ithaf ettim. Çünkü annem, benim bugünlere gelmemde büyük pay sahibidir. Kendisi 9 yaşımdan bu yana bana hem anne hem babalık yaptı. Hasta olduğumda hastalığa karşı benden çok o savaş açtı. Annemi kızdırdığım vakitlerde bana şöyle derdi: “oğul eller akıl kapmış sende nokul kapmışsın…” Tabi bu, o anlık sinirle söylenen bir söz. Bende anneme küçük bir özür niyetiyle bu kitabı kendisine ithaf ediyorum. ” dedi.

HAYAT KARŞISINDA HER DAİM ÇIRAĞIZ

Kitabın ismini “Çırağın Kalemi” olarak belirlediğini aktaran Azbay, “Bu ismi özellikle seçtim. Bir meslekte ilerlemek için önce çırak olmanız lazım. Bilgi, birikiminiz yeterli hâle geldiğinde usta olursunuz. Ancak hayat karşısında hep çırağız. Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Kendimi hayatta öğrenme süreci bitmeyen bir çırak olarak nitelendiriyorum” ifadelerini kullandı.

KÖY KÜTÜPHANESİNE DESTEK OLACAK

Çırağın Kalemi’nin toplumsal bir katkı sağlamasını hedeflediğini belirten Azbay, “Kitabım, AKSAM Yayınları’ndan çıktı. AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’na teşekkür ediyorum. Kitap, AKSAM’dan temin edilebilir. Aynı zamanda bir kitapevi ile anlaşıp Çırağın Kalemi’ni alan herkesin, Anıtkaya’daki kütüphaneye bir kitap bağışlamasını sağlamak gibi bir projemiz var. İnşallah bu proje de kısa sürede hayata geçer” dedi.

BİR ÇOK YAZARA TAŞ ÇIKARTIYOR

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları da heyecanlı bir gün yaşadığını aktardı. Abdioğulları, “Bugün benim için heyecanlı bir gün. Çünkü Anadolu Basını’ndaki arkadaşlarımız artık yaptıkları işin eğitimini alıyor; eğitimini almakla kalmıyor. Yazıyor. Ben 30 yıldır medyanın içinde olmama rağmen bir kitap yazmadım. Ancak Nail arkadaşımın bu kitabı, genç arkadaşlarımızı da cesaretlendirecektir. Çırağın Kalemi, üslup ve birikim olarak, ‘benim’ diyen birçok yazara taş çıkartıyor. Kendisini kutluyorum” şeklinde konuştu.

GEÇNÇLİKTE ÇEKTİĞİM SIKINTILAR YENİDEN CANLANDI

Duayen gazeteci Galip Leblebicioğlu ise Nail Azbay’ın yürümeye başladığı yolda daha büyük başarılar kazanacağını belirtti. Leblebicioğlu, “Bu etkinliği duyunca göğsüm kabardı. Nail kardeşimizi görünce gençliğimde çektiğim sıkıntılar aklıma geldi. Ben de isterdim 25-30’lu yaşlarda kitap çıkarmayı. Bu kitapla, geçmiş ile gelecek arasında bir köprü kuruldu. Çırağın Kalemi, hayırla anılacaktır” dedi.

“NAİL’İ ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ TANIRIM”

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mejnun Sancak da Nail Azbay’la birlikte “800 yıllık Anıtkaya” isimli bir kitapta birlikte çalıştığını, Azbay’ı küçüklüğünden beri tanıdığını ve kendisi ile gurur duyduğunu aktardı. Konuşmaların ardından Dernek’in flaması ve Türk Bayrağı, temsili olarak Nail Azbay’a takdim edildi. Mehmet Abdioğulları, “Bu bayrağın daha ileri taşınacağından eminiz” diyerek gençleri yazmaya teşvik etti.

 

Bir Yorum Yazın