Bu adamların kıymetini bilin..

Gönderi Zamanı: 21 Haziran 2011 10:17 Okunma Sayısı:596 Kategori: Benden

Çok değil daha dün. 19 Haziran.. Babaların günü..

İşte o gün.. Ben benim gibiler için yürek sızısıyla geçen gün..

Elini tutabilecek, akşamları işten gelip yemek yiyebilecek bir babadan bahsediyorum. Hani siz doğduğunuzda sevinçten bir köşede ağlayan ama çevredekilere ‘erkekliğin raconu’ diye bunu belli etmeyen bir babadan bahsediyorum. Hani sizin için sabah akşam durmak bilmeksizin çalışan.. Hayata sizler için mücadele veren bir babadan bahsediyorum. Hani size fazla harçlık vermek için gecesini gündüzüne katan bir adamdan bahsediyorum.

Bu adamları sevindirin. Bu adamları sadece bugün değil ömrü boyunca sevindirin. Sizce yukarıda yazdığım özellikteki adamlar bunu hakketmiyor mu?

Ki zaten bunları yapan adamlar sizlerden çok fazla bir şey istemiyorlar.. Sizlerden kendilerinin çektiği çileli bir hayatı çekmemeniz için namusunuza, şerefinize söz getirmeden çalışmanızı istiyorlar.

Çok zor olmamalı onların yüzünü güldürmek..

Onların yüzlerini güldürün hayattalarken. Bu büyük fırsat. Bunun kıymetini bilin. Aksi takdirde kaybettiğinizde anlarsınız onların değerini. Müthiş bir fırsatınız var. Tez davranın ve bunu bir an önce yapın. Size karşı sert olabilirler.. Ama bu onların erkeklik ruhlarından geliyor. Onların yüzünü dünyadaki en güzel şeyle, sevgiyle güldürün.

Kaybetmek..

Ben kaybedeli On yıl oldu. Benim sizler gibi fırsatım yok. Sizler gibi ertesi sabah katlığımda onu görme ihtimalim yok. Sizler gibi bayramlarda elini öpme imkanım yok. Sizler gibi akşam yemeğinde oturup yemek yeme şansım yok. Sizler gibi babalar gününü kutlama imkanım yok.. Kader bizi 2001 yılının başında ayırdı. Kader bizi ben daha babamı tanımadan ayırdı.

Kader sizlere bir oyun oynamadan bu fırsatı iyi değerlendirin. Gidin görevinizi en güzel şekilde yapın.

Bu adamlara hak ettikleri değeri verin. Yarın demeyin zira yarın çok geç olabilir.

19 Haziran Babalar gününü de en içten dileklerimle kutlar, rahmetli babamı özlemle, sevgiyle, rahmetle anıyorum.

Bir Yorum Yazın