BİZ ULAŞTIK AMA ONLAR..

Gönderi Zamanı: 5 Kasım 2011 22:48 Okunma Sayısı:577 Kategori: Güncel

 

Ne güzel bir gün…

Çok şükür güzel bir güne daha erişmiş bulunmaktayız.

Gerçekten “Şükür” çünkü bugüne geçen yıl ulaşıp da bu yıl ulaşamayan o kadar insanımız var ki…

Bunu hissettikten sonra Rabbimize şükür etmemek ahmaklık olsa gerek.

Çok değil daha 2 hafta önce…

Gece bir civarlarındaydı. Hain bir pusu hazırlığı vardı. Bunun adı pusuda değildi. Bunun adı yediğin kaba tükürme hazırlığıydı sanki. Tepedeydiler. Avantajlıydılar. Hazırlıklı gelmişlerdi kan akıtmaya. Aşağıda ise bu vatanın evlatları… Bizim koruyucularımız… Bizim evlatlarımız… Helal süt emmiş ana kuzuları vardı. O sütün akını o anda atılan bir mermi kana buladı. Kan bulaşmıştı o ananın evladına. 20 yıllık ne zorluklarla büyüttüğü evladını hain bir kurşuna teslim etmişti o anne. Onun bir parçasıydı o. Canıydı. Kanıydı. İçinden bir organını söktüler sanki o anda. Ama durmadılar hainler. Kurşunları bitesiye sıktılar. 26 Vatan evladımızı kopardı bizden. 26 Anne, 26 Baba, 26 Eş, 26 kardeş, ve milyonlar… Onların yerinde olmak ister miydiniz şu anda ?

Ardından muazzam bir sarsıntı. Van yerle bir oldu. Ne olduğunu anlayamadık ilk önce. Yer yüzü bir anda aldı herkesi içine sanki. O kadar güçlüydü ki 564 kişiyi(artmakta) bir anda içine çekti. Yer kabuğu çatlamıştı sanki… Göz bebeklerimiz kızıllaşan gecede görmediği şeyleri görmeye başladı. Kaldıramıyordu bu durumu. Etrafına baktı bir çocuk… Karanlıktı. Sadece üzerine düşmüş beton duvarları gördü.  Ne olduğunu anlayamadı ilk önce. Bir şeyler yapmak istedi sonra. Ama üzerine düşen bir dolap kımıldamasına izin vermedi. Sonra giderek zorlukla aldığı nefes son buldu. Ve … bitti… Artık alamadı nefesi.  Son defa almıştı nefesi. İşte bu kanıtıydı geri dönüşün. 16 saniyede bitirdi. Yer gök birbirine değdi sanki. Dağlar ovalar düzleşti sanki.

Yerlerin ve Göklerin Şefkatli Sahibinin emri yerine getiriliyordu sanki…

Onlar çok değil geçen yıl sizler gibi bayramı karşılıyorlardı. Sabah bayram namazına gitmek için uyumuşlardı şu anda. Heyecan vardı içlerinde. Coşku vardı gözlerinde. Mutluydular. Ama şimdi yoklar. Unutmayalım. Aldığımız nefesi bile geri veriyoruz bu dünyada aldığımız hiçbir şey bizi kurtarmaya yetmeyecek. O yüzden kalp kıracak kadar aciz olmayalım. Biz bu güne ulaştık Şükürler Olsun.. ama seneye ulaşamadığınızı hayal edin.. Seneye yoksunuz. Bir kazada yok oldunuz. Yada bir hastalık sizi bir yıldı yedi bitirdi. Ne kadar karanlık bir perde değil mi ? Yaşamadığınızı düşünemiyorsunuz değil mi. Bu gayet normal çünkü şu anda yaşıyorsunuz. Kapanışı yapayım artık. Fazla konuştum gibi hissediyorum.

Bu bayram tüm güzelliklerin, sevginin, hoşgörünün nakşedildiği bir bayram olsun. Tüm insanlarımızın bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.

 

 

Bir Yorum Yazın