Beklenmeyen hükümet

Gönderi Zamanı: 2 Temmuz 2015 08:39 Okunma Sayısı:918 Kategori: Köşe Yazıları

BEKLENEN hükümet yâda beklenmeyen hükümet nihayet kuruldu. Mecliste gurubu bulunan dört partinin lideri bir araya gelip; “Seçim döneminde malumunuz havalar oldukça sıcak geçti. Her birimiz yoğun tempoda çalıştık. Günde birkaç miting düzenledik. Bu süreçte başımıza güneş geçtiğinin farkına vardık. O esnada inanın ne dediğimizi hatırlamıyoruz. Birbirimize yanlışlıkla sövmüş de olabiliriz. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ki klimalar aklımızı başımıza getirdi. Serin bir ortama kavuşunca anladık ki, meğer biz kardeşmişiz!” açıklaması yaptı.

Bu açıklamanın ardından AKP-CHP-MHP ve HDP dörtlüsünün oluşturduğu koalisyon hükümetinin kurulduğu kamuoyuna duyuruldu.

Önce Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’na gözyaşları içerisinde sarıldı.

-Kardeşimmmmm benim… Sana sövdüğüm her miting için kendimden utanıyorum. Ne olur affet beni.

Bu manzara karşısında duygulanan Kılıçdaroğlu da “ağlama kardeşim” diyerek Davutoğlu’na mendil uzattı.

-Asıl sen beni affet kardeşim. Eşeklik ettim. Sana hırsız dedim. Ah benim eşek kafam. Ne olur affet beni.

Belki de bu sahne karşısında en çok duygulanan Bahçeli ve Demirtaş ikilisi oldu. Hüngür hüngür ağlayan Bahçeli, Demirtaş’a sarılıp gözyaşlarını saklamaya çalıştı.

-Bu güne kadar güldüğüm nadir görülmüştü. Ağladığım ise hiç görülmemişti. Sana hakaret ettiğim her saniye için çok pişmanım Selehattin… Biz kardeşiz. Affet beni kardeşim. Ne olur affet…

Demirtaş bu tablo karşısında hayatının en duygulu anlarını yaşıyordu. O da kardeşi Bahçeli gibi hüngür hüngür ağlıyordu.

-Ağlama kardeşim. Ağlama… Biz birlikte Türkiye’yiz. Ahmet ağabeyim hep bunu söylerdi mitinglerde. Katil Amerika bizi birbirimize sövdürmüş olabilir. Ama bak bu oyunu bozduk. Bende sana sövdüm sağda solda… Afet beni kardeşim. Ne olur affet…

İkilinin yardımına yine Kılıçdaroğlu koştu… Hem Bahçeli’nin hem de Demirtaş’ın akan gözyaşlarını elleriyle temizledi. Bu esnada “ağlamayın kardeşlerim” demeyi de ihmal etmedi.

Davutoğlu’da bir bağlamayla çıka geldi. Demirtaş’a dönüp “Al bunu Selahattin… O güzel sesinle hepimiz için söyle bu sefer” deyip bağlamayı Demirtaş’a uzattı. Demirtaş, bağlamanın ayarlarıyla kısa bir süre oynadıktan sonra başladı hem çalıp hem söylemeye…

“Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye

Yaşamak dururken bu kavga ne diye

Dağlar oy oy yollar oy oy

Kardeş oy oy”

Bir yandan Davutoğlu, bir yandan Kılıçdaroğlu diğer yandan Bahçeli, Demirtaş’ın sözlerine eşlik ediyordu.

Türkünün sonuna gelmiştik ki, annemin “Nailllll! Kaç defa söyledim sana, kıçın açık uyumasana!”  feryadıyla güzelim rüyamdan uyandım.

2 Temmuz 2015 – Gazete 3

Bir Yorum Yazın