Adına Piknik Dedik :)

Gönderi Zamanı: 27 Mayıs 2011 19:04 Okunma Sayısı:678 Kategori: Benden Gezi

Finallerin ilk haftasını bugün itibariyle tamamladık.  Önümüzde bir haftalık bir süreç daha var. Yani bir hafta sonra gelecek hafta bu gün son sınavımızı vererek sezonu kapıyoruz.. Çok çabuk geçiyor olsa gerek zaman daha dün gibi hatırlıyorum bu yılın başını.. Neyse bu konuya girmiyim geçn bu konuyu yeterince anlattım zaten..

Bugün güzel bir şey yaptık. Ben ve bir kaç samimi arkadaşlarımızla dedik bi piknik yapalım. Dediler tamam yapalım.  Sınava girip çıkalım daha sonra pikniğe gidelim dedik hep bir ağızdan . Sınav herkes için iyi geçti ki anlaşılan herkesin yüzü gülüyordu ben dahil 🙂

Her neyse gerekli malzemeleri aldık ..  Düştük Hıdırlık yoluna.. Hıdırlık bira dik olduğundan merdivenlerde oturan oturana 🙂 Yarım saatte çıktık 52 merdiveni : D

Uzun bir süre şuraya mı oturalım bura yamı oturalım tartışmasından sonra karar verdik bir yerde..  Beni verdiler mangal başına.. Mangal kömürünü de tutuşturdular elime yak bakalım Nail dediler.. Nail de oldu olalı bu mangal kömürü yakmasını sevmez ki ama kime anlatacaksın 🙂 Görev kutsaldır anlayışıyla başladık mücadeleye..  .. Mangal yandı zor bela ..  Ama gök inliyor gök gürültüsüyle.. Közün tam olarak olduğu anda koyduk köfteleri.. İşte az önce bahsettiğim gök damla damla inmeye başladı üstümüze 🙂 Ama kurutuluşu var mı o köftelerin : D .. “Yağmur sel bizi yıldıramaz söz konusu köfteyse gerisi teferruattır” diyerek yumuşuyoruz hep bir ağızdan .. Ardından sucuk.. Ardından tavuk.. Hepside teslim oldu : D … Yağmurda bizimle birlikte yavaşlıyor bu dakikalarda..

Bu kutsal görevi gördükten sonra, sıra geldi olmazsa olmazsa “Kızılay Maden Suyuna ” o görevde tamam : D

Dediler top oynayalım…  dedik tamam.. Başladık top denilen yüzyılın icadını oynamaya.. Yüzyılın icadı,  oldukça yormuş olacak ki nefes nefese kalan kendini çimlere atıyor..

Baktık gökyüzü  üzerimizi tekrar sulayacak.. Toparlanıp o günü noktaladık.

Ama oldukça güzel bir gündü. Neden mi ? Uzun zaman oldu güler yüzlü insanlarla bir şeyler yapmayalı? Uzun zaman oldu oldukça samimi bir ortamda bulunmayalı .. Devamının gelmesi dileğiyle.. Hoşçakalın….. Demeden sizlerle anı olması niyetinde çektiğimiz bir kaç fotoğrafı da paylaşayımda bu yazım renksiz kalmasın : )

Biraz açız 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Köftenin güzel olma sebebi 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saldım çayıra mevlam kayıra 😀

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapanış::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın